Cezary Pazura na ratunek różowej panterze

Cezary Pazura na ratunek różowej panterze

Dobrze wszystkim znana postać Różowej Pantery po raz pierwszy pojawiła się w intrze filmu pod tytułem “Różowa Pantera” z 1963, a kilka lat później powstała kreskówka, dzięki której postać zawdzięcza swoją obecną popularność. Jednakże naszego różowego przyjaciela mieliśmy okazję spotkać nie tylko w telewizji,dziś skupimy się na serii przygodówek o Różowej Panterze studia Wanderlust Interactive.

Pierwsza z nich to “Na kłopoty Pantera” – nasz różowy agent otrzymuje nowe bardzo ważne zadanie zmierzenia się z tajemniczymi zdarzeniami w obozie Chili Wa-Wa. Znikające dzieci? Nagła zmiana zachowania obozowiczów? No i kto szantażuje cały obóz?
Odpowiedzi na te i inne pytania musi znaleźć nasz różowy agent.

Była to moja ulubiona część, bardzo podobały mi się barwne lokacje oraz ruchome elementy, które potrafiły przyciągnąć uwagę. Można stwierdzić, że całe miejsce, w którym się znajdowaliśmy żyło własnym życiem. Z wieloma elementami mogliśmy podjąć interakcję co pozwalało nam na usłyszenie wielu zabawnych kwestii.

Kiedyś rozmawiałem o niej z młodszą siostrą, która przyznała się, że pewnego etapu w grze trochę się bała. Dało mi to trochę do myślenia, tak jak wspomniałem wcześniej gra jest kolorowa a nawet wręcz cukierkowa, lecz w pewnym momencie wszystko się zmienia. Kolory stają się ciemne, brudne, muzyka staje się mroczna, cała atmosfera ulega drastycznej zmianie. Ten fragment był dla mnie niesamowicie zaskakujący i jednocześnie bardzo interesujący, gra w bardzo ciekawy sposób połączyła to wszystko i zrobiła z tego sensowną całość. 


Kolejna część to “Hokus Pokus Różowa Pantera”. Nasz bohater pracuje tym razem jako akwizytor i trafia do przepięknej posiadłości w celu zaoferowania różnych rozmaitych towarów. Przypadkowo natrafia na Natana, młodego nowicjusza w świecie magii, który niechcący zamienił swoją znajomą w dużego potwora.


Wydaje mi się, że była ona stosunkowo gorsza od swojego poprzednika. Mniejsza ilość różnorodnych lokalizacji i krótsza rozgrywka była dla mnie zauważalna, za co miała u mnie mały minusik. Jednak miała ona również plusy, gra wykonana była w zupełnie innym stylu, co mogliśmy wyczuć od samego początku. Momentami otaczający mrok, tajemnicza atmosfera i ciemne barwy ukazały nam przygody Różowej Pantery z zupełnie innej perspektywy. Oczywiście nie możemy zapomnieć o kolejnych wspaniałych żartach i zabawnych sytuacjach, których w tej części jest naprawdę sporo.


Ostatnia z nich to “Różowa Pantera Po Skarb Się Wybiera”, coś zupełnie innego w porównaniu do poprzednich produkcji, jest to zwariowana gra zręcznościowa opowiadająca o Różowej Panterze poszukującej skarbu ukrytego przez wujka, w odziedziczonym przez Różowego domu. Wskazówki do niego zostały ukryte w przeróżnych bardzo dziwnych zakamarkach. Aby go zdobyć musi znaleźć je wszystkie, ale nie uda mu się to bez naszej pomocy.


W tej grze spędziłem najmniej czasu, trafiłem na nią kiedyś z przekonaniem, że jest to kolejna część przygód naszej Różowej Pantery z gatunku point and click. Niestety mocno się zawiodłem, jednakże i tak postanowiłem dać jej szansę. Muszę przyznać, że mile się zaskoczyłem, pomimo tego że w gry zręcznościowe nie grywam często to w tej bawiłem się naprawdę dobrze. 

Gra ma dużą dawkę humoru znanego z serialu, wiele zaskakujących poziomów (gdzie np. musimy pokonać wielkiego, niebieskiego dinozaura) i dużo zaskakująco oryginalnych rozwiązań (np. możliwość wtopienia się w tło poprzez wiszenie na sznurkach do prania). Wszystko te części doskonale się uzupełniają, dzięki czemu mamy rozrywkę na kilka ładnych godzin.


Klęska na zachodzie sukces w Polsce!?


Po sukcesie jaki odniósł Kiler, Chłopaki nie płaczą czy serial 13 Posterunek, Cezary Pazura stał się bardzo rozpoznawalnym aktorem w całej Polsce. Znany był ze swojego niepowtarzalnego humoru, wielu ludzi nazywało go nawet polskim Jimem Carrey’em. Coś w tym musi być, osobiście darzę go ogromną sympatią i zawsze gdy go widzę wywołuje on uśmiech na mojej twarzy. 

Doskonałym zagraniem było obsadzenie właśnie jego w roli Różowej Pantery, dzięki czemu na swój oryginalny sposób stworzył ją na nowo i dodał jej wiele pozytywnych cech. Różowy stał się niezwykle sympatyczną postacią, która od czasu do czasu rzucała bardzo zabawne spostrzeżenia, żarty i anegdoty. Postać była dla nas zdecydowanie bliższa, odczuwaliśmy wrażenie jakbyśmy ją znali od dłuższego czasu. Można powiedzieć, że był to Pazura zaklęty w ciele różowego kota, pomagający innym jednocześnie przeżywając przeróżne zwariowane przygody. 

Jeśli ktoś z was jest zainteresowany archiwalnymi materiałami prasowymi to zostawiam linka -> klik (na samym dole mamy kilka recenzji oraz wywiadów z Cezarym Pazurą)


Przygodówka z elementami edukacyjnymi ?


Gry edukacyjne często kojarzone są z nudą, bezsensownym robieniem zadań czy też monotonnością. Krótko mówiąc, mało kto chce mieć z nimi cokolwiek wspólnego (a już zwłaszcza dzieci, czyli osoby, które powinny być zainteresowane tego typu grami najbardziej). Różowa Pantera zaś w bardzo ciekawy i, co najważniejsze, przystępny sposób przekazywała nam liczne ciekawostki, historyjki i różnego rodzaju wiedzę związaną z zagadnieniami naukowymi. Podczas rozgrywki potrafiła przekazać dużą ilość informacji dzięki czemu nie odczuwaliśmy wrażenia że czegoś się uczymy.

W Hokus Pokus jedną z lokacji jest góra Olimp, gdzie mogliśmy spotkać greckich bogów oraz nawiązać z nimi krótką rozmowę, podczas której dowiadywaliśmy się czegoś ciekawego o każdym z osobna. Pogubione strony z księgi wiedzy, dzięki którym mogliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o miejscach, które odwiedziliśmy. Z samych zadań dowiadujemy się na przykład jak wygląda życie Eskimosów czy Masajów. 

W Na Kłopoty Pantera zwiedzamy wiele wspaniałych krajów, między innymi Anglię w której pomagamy zamożnej rodzinie oraz odwiedzimy Stonehenge, Australie, gdzie poznajemy zwierzęta tam zamieszkujące i pomagamy aborygeńskiej rodzinie, czy Chiny, gdzie śpiewamy w chińskiej operze oraz dowiadujemy się czego tak naprawde chce od nas jeden z obozowiczów.

Okrywamy kawałek świata, dowiadujemy się jak wygląda tam życie, poznajemy wielu ludzi ich tradycje oraz zwyczaje, o których sami bardzo chętnie nam opowiadają. 

Nie można oczywiście zapomnieć o muzycznych wstawkach, które występują w obu częściach. Wchodzące w ucho piosenki z animowanymi wstawkami przygotowane w taki sposób, aby wzbudzić zainteresowanie gracza.
Przedstawiające wydarzenia historyczne (spisek prochowy w Anglii), zwyczajowe (czym była mumifikacja i jak ona wyglądała), problemy społeczne (przeludnienie w Chinach), opowiada o zwierzętach (piosenka o szczurach) i wiele, wiele innych.

Wielki powrót Różowego?


Jest to zdecydowanie bardziej prawdopodobne niż może się wydawać, niestety nie będzie to żadna nowa odsłona lecz możliwość kupienia/zagrania w stare przygody. Myślę, że mimo to warto zwrócić na to uwagę. Na gogu społeczność może głosować na gry, które mogłyby znaleźć się na tej platformie. Jeśli widać zainteresowanie jest duża możliwość, że grę będzie można w najbliższej przyszłości zakupić. Kilka dni temu właśnie natrafiłem na propozycje z różowa pantera jeśli jesteście zainteresowani to wejdzie w link poniżej i dajcie plusika.

Na kłopoty Pantera | Hokus pokus Różowa Pantera

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.