Detective Gallo- recenzja

Detective Gallo- recenzja

Przygodówka point-and-click opowiadająca o kogucim agencie imieniem Gallo, który wraz ze swoim dzielnym towarzyszem Thornem (podręcznym kaktusem, który pomaga mu w wielu trudnych sytuacjach) zostają zatrudnieni do tajemniczego śledztwa zleconego przez jednego z bogatszych mieszkańców miasta. Okazuje się, że sprawa, która została im przydzielona to rozwikłanie zagadkowego morderstwa… rzadkich roślin. Ktoś włamał się do domu naszego klienta i otruł wszystkie znajdujące się w nim rośliny, jednocześnie próbując ukraść schowane w skrzyni wyjątkowe nasiona. Wraz z Gallo i jego towarzyszem Thornem usiłujemy znaleźć mordercę, jednak sprawa z czasem zaczyna się mocno komplikować…

Sama gra nie wyróżnia się jakoś specjalnie na tle dzisiejszych przygodówek – humor, ładna oprawa graficzna i ciekawa historia. Są to elementy, które najbardziej lubimy w grach przygodowych i oczywiście to wszystko znajdziemy również tutaj. Brakuje natomiast jakichkolwiek minigierek, co w porównaniu z większością gier tego gatunku jest obecnie faktycznie mało spotykane i można uznać to za największą różnice. Oprócz tego warto wspomnieć o paru innych ciekawszych elementach, takich jak podręczny dzienniczek Gallo, gdzie znajdziemy wszelkie informacje związane z obecną sprawa, oraz podpowiedź od naszego asystenta Thorna. Dzienniczek sam w sobie nie jest przez nas jakoś często używany, a sama podpowiedź jaką możemy w nim znaleźć jest bardzo ogólna, co jednocześnie czyni ją mało pomocną. Całe szczęście nasz detektyw posiada również telefon, dzięki któremu możemy zadzwonić do naszego informatora, od którego dostaniemy znacznie bardziej użyteczne wskazówki. Niestety gdzieś w połowie gry z naszej winy, przestaje on od nas odbierać telefon i jesteśmy zdani na samych siebie.

Z mniej przyjemnych elementów, znajdziemy tu kilka zacinających się animacji, szczególnie jeśli chodzi o samo przemieszczanie się pomiędzy lokalizacjami. Niedorobione menu szybkiego zapisu, które nie wiem dlaczego nie spełniało swojej roli i wyglądało po prostu źle (czarna czcionka na szarym tle to naprawdę zły pomysł). Wspomnę jeszcze o często powtarzających się kwestiach naszego głównego bohatera, a właściwie zasadach, którymi się kieruje. Już wyjaśniam o co chodzi, podczas rozgrywki nasz bohater bardzo często mówi do siebie wymyślone reguły, które wynikają z obecnej sytuacji  w stylu “zasada numer X detektywa Gallo, nigdy nie ufaj zwierzętom w różowych okularach”. Z tego co zauważyłem w komentarzach, dla niektórych osób kwestie te były bardzo irytujące, ja jednak podchodziłem do tego dość neutralnie. Wydaje mi się, że mimo wszystko dodawało to naszemu bohaterowi trochę charakteru. Właściwie z elementów, które trochę kuleją w tej grze to tyle, nie jest tego dużo, ale jednak warto o tym wspomnieć. Teraz skupmy się na tym dlaczego warto zagrać w tą grę. Detektyw Gallo to wymagająca przygodówk, która nieraz zmusi nas do ruszenia głową i kombinowania na przeróżne sposoby, czy też ostatecznie sięgnięcia po poradnik w celu rozwiązania jakiegoś zwariowanego problemu. Bardzo fajna sprawa, szczególnie jeśli lubicie nietuzinkowe rozwiązania czy też posiedzieć trochę przy grze i wysilić głowę. Historia jest wciągająca i przemyślana, co prawda gra trwa jakieś 6 godzin, ale ani razu nie czułem się znudzony czy też zmęczony całością. Wszystko z czasem rozwija się, staje się jeszcze bardziej zakręcone i kończy w niespodziewany, zabawny sposób. Postaci jakie możemy napotkać w grze wyróżniają się, każda z nich postrzega naszego detektywa w zupełnie inny sposób, dzięki czemu możemy doświadczyć wiele zabawnych sytuacji. Sam główny bohater jest postacią szorstką, która nie zważa na uczucia innych. Jego jedynym celem jest rozwiązanie zagadki i zrobi wszystko by chociaż odrobinę do tego rozwiązania się zbliżyć. W tej kwestii trochę przypomina mi Rufusa z deponii, samolubny i zainteresowany jedynie czubkiem własnego nosa.

Podsumowując gra jest bardzo ciekawa i wymagająca, jednak ma parę niedociągnięć, które aż tak mocno w samej rozgrywce nie przeszkadzają. Jeśli lubicie przygodówki super dopracowane i dopieszczona, to akurat ta produkcja może wam nie przypaść do gustu. Jednak jeśli jesteście w stanie przymknąć delikatnie oko, znajdziecie gre, przy której będziecie się naprawde dobrze bawić. Polecałbym jednak wyhaczyć ją gdzieś na promocji (bardzo często możecie ją znaleźć na gogu)

Tags: , , ,

9 komentarzy

 1. Williamtaupe pisze:

  2007 ✅VERIFIED ACCOUNT Aged 2007 Developer Account

  Suggested Online site
  https://sellaccs.net

  Contact
  Skype & Telegram : congmmo
  ICQ : @652720497
  Email : accsmarket.net@gmail .com

  Thanks

 2. AndreKaday pisze:

  How to Double Your Bitcoin in 24 Hours or Less? ANY QUESTIONS? Click : https://bitdouble.net Profitable Bitcoin investments.

 3. erotik pisze:

  Great article! We are linking to this great content on our website. Keep up the good writing. Ilsa Granthem Glasgo

 4. erotik pisze:

  have many patches merit badges bandanas and medals and pins if u are interested i can photograph them for you Heath Patrizio Danna

 5. Rodneynom pisze:

  Cześć,

  Najlepsza polska muzyka: http://0daymusic.org/rasti.php?ka_rasti=-PL-&x=0&y=0
  Trance, Hardstyle, House, Pop, Rock, Rap, Jazz…

  Best Regards,
  0day MP3s

 6. Onum has been extremely consistent and reliable through our entire engagement. Our results speak for themselves. Mellisa Jan Hilaria

 7. RonaldLig pisze:

  Bitcoin investment by means of bitcoin doubler membership seems a really risky option to double your bitcoin.
  Click : https://coin2x.org

 8. Brandoncab pisze:

  DoubleBITCOIN – Double your BITCOIN in 24 hours – Professional BITCOIN Doubler Platform. Click : https://bitdouble.net

 9. AustinHoP pisze:

  Invest ETHEREUM double your ETHEREUMs within 12 hours
  Before make an investment on double your ETHEREUM in 24 hours system, please read about plan features & then select which plan is best for your investment.
  Click Here : https://ether2x.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.