Old man’s journey – Recenzja

Old man’s journey – Recenzja

Old Man’s Journey to historia życia, stracie, pojednaniu i nadziei. Zanurzona w słonecznym, ręcznie robionym świecie. W której wyruszamy w beztroską podróż przeplataną lekkim i przyjemnym rozwiązywaniem zagadek.

Lecz jaka jest nasza rola w całej tej historii?

Jesteśmy narratorem całej opowieści, pomagamy naszemu bohaterowi, starcowi w pokonywaniu przeróżnych przeszkód, które mogą go spotkać na drodze do upragnionego celu. Naszym głównym zadaniem jest kształtowanie terenu w taki sposób, aby można było po nim łatwo przejść. Podczas ustawiania gór pojawiają się linie, które muszą zostać skrzyżowane z następną (jeśli zrobimy to prawidłowo, pojawią nam się punkty), dzięki którym wiemy, że przejście dalej jest teraz możliwe (filmik poglądowy). Gra nie posiada ani tutorialu, ani nawet żadnego wstępu do rozgrywki, wszystkiego musimy uczyć się na bieżąco i kombinować na własną rękę.

Cała historia opowiedziana jest wyłącznie za sprawą obrazu. Nie doświadczymy tu narracji głosowej. Jedyne dźwięki, które będą nam towarzyszyły to  poszczególne dźwięki otoczenia (dźwięk zamykanych okien, samochodów czy też różnych zwierząt). Gra posiada bardzo dobrze dobraną muzykę, która umilać będzie nam czas przez resztę naszych przygód. Podzielona jest ona na piętnaście rozdziałów. W każdym z nich kształtujemy teren w taki sposób, aby nasz bohater mógł dotrzeć do miejsca, w którym może na spokojnie usiąść i odpocząć. W tym momencie ukazuje się nam część wspomnień naszego głównego bohatera, przedstawione jako jeden ruchomy obrazek. Każdy z obrazków składa się w całkowitą historię, która daje nam szersze spojrzenie na naszego bohatera oraz trudności z jakimi się zmagał.

Podsumowanie:

Old Man’s Journey nie jest grą wymagającą, zagadki same w sobie nie przysparzają nam dużo kłopotów, a całą grę możemy przejść w przeciągu półtorej godziny. Jednak nie to jest najważniejsze. Przede Wszystkim jest to opowieść, przy której możemy się w spokoju zrelaksować po ciężkim dniu. Skupić swoją uwagę na niesamowicie pięknej grafice, jak i historii, która poruszy nasze serce. Z czystym sercem mogę ją polecić uważam, że Zdecydowanie jest to gra warta sprawdzenia!
Gra sama w sobie nie jest droga (polecam ją zakupić na stronie producenta -> klik). Dodatkowo jest ona dostępna na kilku platformach  PC/ Nintendo Switch/ telefony

Tags: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.