Pixel Heaven 2019

Pixel Heaven 2019

Pixeal Heaven już co prawda dawno za nami, myślę jednak, że warto przygotować z niego krótka notatkę z własnej perspektywy. W tym roku miałem okazję pojawić się na nim po raz pierwszy, udało mi się obejść większość stoisk i wypróbować prezentowane na nich gry. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ich ilością oraz atrakcjami jakie zapewniały, jestem pewny, że praktycznie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Od retro gierek, przez gry na VR, do stoisk z grami mobilnymi, strzelankami i (co najważniejsze) przygodówkami. Jako wielki fan tego rodzaju gier przedstawię te, które najmocniej wzbudziły moje zainteresowanie:

TSIOQUEZwiastun | Strona | Steam

Młoda księżniczka Tsioque została uwięziona przez Złego Czarnoksiężnika, który rzucił mroczne zaklęcie na cały zamek. Miejsce, w którym spędziła całe życie stało się teraz niebezpieczną pułapka. Tsioque stoi teraz przed ogromnym wyzwaniem, któremu musi podołać.

Mechanika gry bywa skomplikowana, ponieważ posiada dużo quick time eventów, na które trzeba szybko reagować, w przeciwnym wypadku zostaniemy cofnięci do początku etapu. Jeśli utkniemy na dłużej w jednym momencie gra poda nam pomocną dłoń w postaci podświetlania elementów, które mają nam pomóc, co jest naprawdę przydatne. Ta polska przygodówka ma swój interesujący, mroczny klimat, który łączy z humorem, cudowną ścieżka dźwiękowa i świetnie wykonaną grafiką. Zarówno młodsi jak i starsi gracze znajdą tu coś dla siebie dzięki wielowarstwowej opowieści. Grę można już kupić na steamie/gogu.

3 Minutes to Midnight- Zwiastun | Strona | Steam

Gdzieś w Nowym Meksyku dochodzi do eksplozji. Dzielna nastolatka Betty Anderson nagle się budzi. Gdzie ona jest? Kim ona jest?
To, co wybuchło w pustyni najwyraźniej wymazało jej pamięć, ale Betty ma większe problemy niż amnezja.

Pierwsza gra od Scarecrow Studio była dla mnie największym zaskoczeniem festiwalu, wymaga ona od nas skupienia oraz rzetelnego sprawdzenia każdej lokacji w poszukiwaniu przedmiotów, które umożliwią nam rozwiązanie danego problemu. Inspirowali się oni słynnymi przygodówkami od LucasArts, dzięki czemu gra stała się pewnego rodzaju wyzwaniem, odróżnia się od większości współczesnych point and clicków i nie jest tak prosta, na jaką się wydaje. Bywają chwile kiedy gra drwi z gracza, w pewnym momencie pozwala na użycie wszystkich przedmiotów na komarach, które odcinają nam dostęp do pewnej lokalizacji. Niestety tylko jeden z nich pomoże nam je skutecznie przegonić. Prócz tego jest pełna zabawnych sytuacji, jedną z nich jest zadanie z człowiekiem w stroju nurka, którego musimy uwolnić poprzez zwiększenie ciśnienia w sedesie, dzięki czemu zostanie on wystrzelony przez dach. O samej grafice, głosach postaci czy też klimacie nie ma co tu dużo pisać, jestem po prostu zachwycony. Polecam ją szczególnie osobom lubiącym wyzwania.
Premiera gry w tym roku!


Brassheart – Zwiastun | Oficjalna Strona | Steam

W świecie Brassheart, Pola Zagórska podąża za śladami, które mogą pomóc uratować jej ojca porwanego przez jego własny wynalazek. Machina zgromadziła lojalną armię i nieustannie dąży do celu zmechanizowania i militaryzacji całego świata. Kieruje się zimną kalkulacją, a wszyscy ci, którzy się temu sprzeciwiają, są w niebezpieczeństwie.

O Brassheart nie ma co dużo pisać, przygodówka jest jeszcze we wczesnym etapie produkcji, a do przetestowania był mały fragment, który posiadał kilka błędów. Opierać się będzie w dużej części na dialogach, postacie wymagają drobnych zmian (moim zdaniem za bardzo się wyróżniają), lokacje natomiast są fantastyczne, bardzo szczegółowe i  niesamowicie barwne. Jest to debiut polskiego studia Hexy Studio, bardzo jestem ciekaw jak rozwinie się ta produkcja i co ostatecznie z niej wyjdzie (szczególnie polska wersja językowa). Gra moim zdaniem jest jak najbardziej warta uwagi.
Data premiery nieznanaTags: , , ,

2 komentarze

  1. Bardzo ciekawy post, 3 Minutes to Midnight bardzo mnie zaciekawiło.

  2. Niby Lewa, ale jednak nie pisze:

    Świetny post, z niecierpliwością oczekuje na dalsze posty i będę tu zaglądać częściej. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.