Przygodówkowe odkrycia – Futurust

Przygodówkowe odkrycia – Futurust

Futurust

Stron | Steam | YouTube

Okazuje się, że w świecie, w którym nie przetrwał żaden człowiek, kolejną cywilizację zbudują inteligentne roboty. Na gruzach dawnych państw zardzewiałe blaszaki próbują naśladować to, co pamiętają z czasów służby dla dawnych panów. Ich gust stylistyczny niestety nieco różni się od ludzkiego… W mieście pełnym zardzewiałych urządzeń i robotów wszystko nadal skrzypiało by bez większych przeszkód, gdyby nie pewne straszne wydarzenie… Jeden z robotów został zainfekowany przez dziwnego wirusa, który przeprogramował go na tryb zniszczenia. Robot zaczął chodzić od domu do domu pozbawiając mieszkańców miasteczka ich personalnych baterii zasilających. Historia zaczyna się kiedy pewnego ranka naszego bohatera Rusta, malutkiego i pokojowo nastawionego robocika, atakuje wielki i zły robot. Rust ze swoją żoną akurat zajęty był montowaniem swojego świeżo dostarczonego z fabryki synka. Niestety… zły robot zabiera baterię żonie Rusta i porywa ich synka. Rust porządnie obrywa i sam ląduje w kawałkach daleko od swojego domu. Na szczęście zły robot nie zabrał Rustowi jego baterii. Jest jeszcze szansa! Naszym zadaniem jako gracza jest pomóc Rustowi poskładać się w jedną całość i przeprowadzić go przez tę pełną zagadek i wyzwań podróż. Wszystko by uratować połowicę Rusta, rozwikłać tajemnicę zmasowanego ataku na inne roboty oraz by powstrzymać oszalałą maszynę przed zagładą świata. Gracz będzie mieć możliwość zwiedzać ulice i przedmieścia rdzawego miasta, zieloną dżunglę, podziemne kanały oraz królestwo roślin ludzi.

O samym demie nie ma właściwie co się rozpisywać, jest ono tak naprawdę delikatnym zapoznanie się z grą i jej mechanikami. Naszą przygodę zaczynamy od cutscenki, w której zły robot terroryzując miasto, pozbawia inne roboty ich personalnych baterii. Jedną z jego ofiar została żona naszego głównego bohatera, próbując podjąć walkę nasz bohater zostaje wykopany do opuszczonego budynku. Naszym zadaniem jest znalezienie sposobu aby wydostać się z tajemniczego pomieszczenia.

  • ilustracje i postacie tworzone techniką akwarelową – Wszystko w grze jest namalowane ręcznie a potem animowane cyfrowo
  • zróżnicowane poziomy
  • duża dawka humoru
  • piękna muzyka podkreślająca atmosferę rozgrywki

Tags: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.