Przygodówkowe odkrycia – The Hand of Glory

Przygodówkowe odkrycia – The Hand of Glory


Tytułem wstępu, będzie to mini seria, w której będę przedstawiał gry przygodowe warte śledzenia czy wsparcia na kickstarterze. Jeżeli nie macie w co grać lub czekacie na coś fajnego to zapraszam do śledzenia. Oczywiście zachęcam do wspierania rozwoju gierek chociaż drobną kwotą 😀 


The Hand of Glory

Trailer | Kickstarter | Steam


Młody detektyw Lazarus Bundy znajduje się w sytuacji bez wyjścia. Ma za zadanie pojmać groźnego morderce grasującego w Miami, gdy nagle znika również Elke Mulzberg, młoda latorośl jednej z najbardziej wpływowych rodzin w mieście. Po nieudanej próbie złapania zabójcy Lazarus zostaje zwolniony, od teraz prowadzi śledztwa na własną rękę. Kim jest tajemniczy morderca? Kto porwał młodą kobietę i dlaczego? Co stanie się z naszym bohaterem?

Demo:
Już na samym początku mamy możliwość odpalenia tutoriala, jest to bardzo fajna opcja dla graczy zaczynających swoją przygodę z grami przygodowymi (sterowanie jest takie jak w większości przygodówek point and click). Niestety nie jest interaktywny, pokazywane są nam krótkie animowane momenty, a my klikamy tylko dalej i dalej, aż w końcu przechodzimy do głównego dania. Trafiamy przed tajemniczy blok, w tym samym momencie dzwoni do nas szef i przekazuje nam najnowsze informacje dotyczące sprawy. Okazuje się, że jest to miejsce zamieszkania przyszłej ofiary. Naszym zadaniem jest dostanie się do budynku i przygotowanie zasadzki. Lokacja, po której się poruszamy jest mała i ograniczona, przez co nie mamy dużo do kombinowania. W naszym ekwipunku znajduje się tylko telefon, z którego możemy skorzystać na kilka sposobów, oraz odznaka detektywistyczna. Demko jest właściwie  bardzo krótkie, w ciągu całego demka mamy okazję zwiedzić dwie lokacje i wykonać dosłownie kilka interakcji z przedmiotami. W grze mamy również mini gierki, jedną z nich jest układnie porwanych kartek papieru w celu rozszyfrowania sekretnej wiadomości, która umożliwi nam wejście do budynku. Końcówka dema urywa się w najlepszym momencie, po niej ukazane są nam dalsze losy głównego bohatera oraz kilka zagadek, z którymi będziemy musieli się zmierzyć w pełnej części gry. 

Ważne elementy:

  • Grafika wykonana jest w specyficzny sposób, niektóre elementy są wykrzywione a postacie mało wyraźne. Jednak pamiętajmy, że jest to ich pierwsza gra więc różne wady mogą się zdarzyć. 
  • Dużym plusem jest opcja podświetlenia wszystkich elementów, z którymi możemy wchodzić w interakcje.  
  • Inspiracja ze złotej ery przygodówek między innymi Broken Sword i Gabriel Knight. 
  • Główny bohater rzuca przeróżne żarty niezależnie od sytuacji w jakiej się aktualnie znajduje, przez co przypomina mi trochę Rufusa z Deponii. 
  • Gra ma dostępne napisy w różnych wersjach językowych, póki co nie ma polskich.

Tags: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.